OWNA HEALTH - namelesspace

OWNA HEALTH

UXUI / דיגיטל
Owna היא חברה טכנולוגית רפואית חכמה באמת: הצליחה להקל על חולי וחולות סוכרת דרך העברת הליווי והטיפול במחלה לכלים דיגיטלים

מחלת הסוכרת מלווה פלח אוכלוסייה רחב ומגוון, והיא מאפיינת את אורח החיים המודרני. אחד מהמאפיינים הבולטים שלה הוא תזונה שכוללת מזון מעובד ואחוזי נתרן וסוכרים גבוהים מאוד. חולי וחולות סוכרת נדרשים למעקב קבוע אחרי רמת הסוכר בדם ונתונים נוספים כמו תזונה, פעילות גופנית ותרופות. כאן נכנסו לתמונה ועזרנו ליצור אפליקציה ומוצרים דיגיטלים משלימים שישפרו את איכות חיי חולי הסוכרת, ילוו אותם ביומיום ויעזרו בהתמודדות המורכבת עם הסוכרת. החברה הוקמה בשיתוף עם ד"ר מריאלה גלאנט

האתגרים

מוצר רפואי הוא תמיד מאתגר. מטבעו הוא דורש מהמשתמשים נתונים רבים ורגישים ולכן בראש ובראשונה עליו לבסס אמון ולשדר מקצועיות וערך אמיתי. מערכות אלו מורכבות גם מהפן האינפורמטיבי וגם מהפן הפונקציונלי ולכן עליהן להיות בעלת חוויית משתמש גבוהה ביותר.

האתגר המשמעותי השני הוא אופי המשתמשים והמשתמשות. במוצר של OWNA קיימים משתמשי הקצה שהם חולי סוכרת, שנדרשים למלא נתונים ולצרוך מידע רלוונטי באופן יומיומי. המטפלים והרופאים נותנים מענה דרך צ'אט ופגישות וידאו מתוזמנות למטופלים. יוצרי תוכן מזינים באופן שוטף תוכן עשיר ומגוון רלוונטי,. ומנהלי המוצר מפקחים על התקשורת, התוכן והאבטחה המחמירה בשל רגישות המידע.

למיתוג אחראים סטודיו wonnd שבברצלונה. טכנולוגיה וגאונות כללית הן על שם אסי פליישר. יחד עם מריה ולנסקי, מפתחת העל, כולנו יצאנו לדרך במטרה ליצור פתרון טכנולוגי שכלל אפליקציות ומערכות מידע מורכבות.

הפתרונות

בסוף תהליך אפיון משותף ומורכב, היה ברור שאחת המטרות החשובות ביותר היא תהליך ה- onboarding והרישום הראשוני בו המשתמשים נדרשים למלא פרטים, לעלות מסמכים ונתונים רפואיים ולצפות בתכנים לפני שימוש ראשוני. יענו, השלב בו הם נותנים אמון במערכת. וואו, איזה שלב חשוב.
תכננו ועיצבנו בקפידה את שלבי הכניסה האלו באופן נוח וידידותי עם שימוש מעודן ב-gamification לעודד השלמת הנתונים ושימוש ראשוני במוצר.

הנושא השני המהותי היה תמרוץ כניסה יומיומית לעדכון סטטוס, נתונים וצריכת תוכן. כאן ערך המוצר האמיתי מתגלה ובדיקות משתמשים מגלות את ההיענות הרבה וה-engagement הגבוה והחיובי לאחר שימוש יומי קבוע.

במקום הזה המשאבים שלנו הופנו לטובת מערכת המטפלים והרופאים, כדי לספק להם מערכת שימושית ופשוטה לתפעול ולמעקב אחר התקשורת והמידע שמתקבל מהמשתמשים – ולבצע פעולות בהתאם. העיצוב הופנה לטובת קלות התפעול והיררכיית הפעולות.

במקביל אופיינו ועוצבו:
1. מערכת web בה מוזנים תכנים של המוצר כמו כתבות, מאמרים וסרטונים, שמקוטלגים לפי מספר רב וחכם של פרמטרים (בכל זאת, אי אפשר לגלות הכל) 2. מערכת אדמין לניהול ופיקוח ממבט רוחב ועומק

The main benefit of using the OwnaHealth app is the ongoing hand-holding

Dr. Mariela Glandt
הבוטום ליין

Owna לא באה להחליף את המלצת הרופאים והרופאות או את הטיפול הרפואי שניתן למטופלים. מה פתאום.
יש לה מטרה אחת והיא ללוות את חולי וחולות הסוכרת ביומיום, ולסייע להם בעזרת ניהול המידע, ליווי אנשי מקצוע ושיפור התזונה – כך שחייהם גם ישתפרו לצד מחלת הסכרת. המוצר ניתן להורדה בחנויות האפליקציות השונות ונמצא בשלבי השקה מתקדמים